Gallet RC 150

Automatické vaření
Udržování teploty
Smart

• , zakoupeno v MALL.CZ

Zatím jsem vařila rýži jednou a jsem moc spokojená.

• , zakoupeno v Alza.cz

Odložený start
Automatické vaření
Udržování teploty
Smart

Rýžovar Gallet je praktickým pomocníkem do kuchyně, který je schopen perfektně připravit nejen všechny druhy rýže, ale také luštěniny a obiloviny. Proto je široce využitelný pro vaření zdravých a nutričně vyvážených pokrmů.

Přístroj má zcela automatický provoz a velkou výhodou je automatické udržování teploty po dovaření, takže si můžete rýži připravit v předstihu a nechat na pozdější konzumaci. Do vyjímatelné hliníkové nádoby s nepřilnavým povrchem se vejde až 800g rýže a celá příprava je velmi rychlá a jednoduchá. Rýže bude vždy akorát uvařená a díky ochraně proti vyvaření vody už nikdy nebudete vyhazovat celý hrnec připálené, rozvařené nebo nedovařené rýže.

Rýžovar má také spoustu dalších bezpečnostních prvků. Samozřejmostí je tepelně izolovaný plášť, tepelně izolované rukojeti na přístroji i na skleněné poklici, světelné kontrolky udržování teploty a provozu nebo bezpečnostní spínač, který zaručí to, že přítroj nezapnete bez vnitřní nádoby.

Rýžovar Gallet má jednoduchý neutrální design v bílém celoplastovém provedení a díky odnímatelnému přívodnímu kabelu se pohodlně skladuje. V balení naleznete také odměrku o objemu 160 ml a rýžovou lžíci.

Užitečným způsobem, jak obohatit rýži o další cenné minerály a vitamíny, je právě kombinací rýže s různými luštěninami, ořechy a semínky. K rýži lze přidat na příklad Quinoa, Kaniwa, červenou čočku, černou čočku, bulgur, jáhly nebo slunečnicová, dýňová semínka, mandle, černý sezam a jiné nutričně bohaté plodiny, které mají podobnou dobu vaření jako rýže. K rýži lze také rovnou přidat nakrájenou zeleninu na malé kousky a připravit tak zajímavou přílohu nebo samostatný lehký chod.

Hledáte inspiraci na první recept s rýžovarem? Máme ji pro Vás!

Kuřecí maso na zelenině s omáčkou z ricotty a parmazánu

Propláchneme hrnek basmati rýže společně s hrstkou quinoa. Nasypeme do rýžovaru, přidáme sůl, špetku italského koření, 2 lžíce slunečnicových semínek a 2 čajové lžičky semínek černého sezamu. Zalijeme vodou tak, aby hladina vody byla asi 1,5 cm nad hladinou rýže. Přidáme kousek másla (asi 10g), přiklopíme pokličkou a zapneme rýžovar. Po přepnutí rýžovaru na funkci keep warm necháme ještě 10- 15 minut rýži dojít bez odklopení pokličky.

Na pánvi osmažíme půlku červené cibule na kousky, přidáme nakrájená kuřecí prsa. K masu vzápětí přidáme 1/2 čerstvé červené papriky a kousek cukety na kousky, 1 menší mrkev a 2 menší žampiony, nakrájené na tenké plátky. Osolíme, opepříme, přidáme směs italského koření, špetku kmínu a chilli a restujeme, dokud není zelenina měkká na skus a maso hotové. Přidáme 2 - 3 polévkové lžíce ricotty, 1 dl vody a necháme provařit asi 10 minut za stálého míchání. Přidáme 2 polévkové lžíce nastrouhaného parmazánu a necháme 2 minuty probublat. Nakonec přimícháme hrst kešu oříšků a můžeme podávat společně se směsí připravenou v rýžovaru.

• , zakoupeno v MALL.CZ

Zatím jsem vařila rýži jednou a jsem moc spokojená.

• , zakoupeno v Alza.cz

• Malý a skladný rýžovar
    • Rýži v ničem jiném nevařím
    • Z rýžovaru při vaření prská voda

• Velký objem

Spokojenost, bez výhrad...

Uvaří výbornou rýži

• , zakoupeno v MALL.CZ

• Rýže je bez hlídání dobře uvařená, dle potřeby i delší dobu teplá.
  • , zakoupeno v MALL.CZ

• Bomba nemám zatím co vytknout ryze stoho je super

• jednoduché ovládání
    • multifunkčnost
    • odpojovací kabel
    • velikost

Když jsem začala googlovat, tak jsem zjistila, co všechno lze v rýžovaru dělat. Zkoušela jsem už i vaječnou omeletu a všechno vyšlo parádně. Rýže je vždycky dobře uvařená. Občas si do ní přidám nějakou zeleninu navíc, nebo jáhly, quinoa a podobně...
    Rýžovar funguje dobře, spolehlivě, obládání je hrozně jednoduché, mytí také. Celkově jsem hodně spokojená, byl to super kup.

• Multifonkčnost - myslela jsem, že je pouze na rýži, ale pak jsem objevila co všechno tam můžu přidat a od té doby mě pořád baví vymýšlet nové kombinase surovin.
    • Objem - navařím si i na pár dní dopředu
    • Lehce se umývá
    • Snadné ovládání
    • Odpojitelný kabel
    • Občas by se hodilo, kdyby byl menší. Objem 1,5 l je asi zbytečně moc.

Zatím jsem moc spokojená, každou rýži mám jinou, baví mě vymýšlet kombinace se zeleninou a kořením nebo semínkama. rýžovar funguje jak má, rýže je vždycky moc dobrá, ať je to jakýkoliv druh (Basmati, jasmínová a kulatozrnná - zatím vyzkoušené)
    Za tu cenu, paráda. Používám skoro denně.

• snadná obsluha, krom rýže vařím i fazole a čočku. po uvaření se přepne do režimu udržování teploty, tak nevychladne než se všichni sejdou ke stolu.

přesto, že je to další kus do kuchyně koupě nelituji, využíváme často k plné spokojenosti

• jednoduchá obsluha
    • člověk nemusí vaření hlídat
    • rýže se nerozvaří

ok